2019

Dnia 3 kwietnia 2019 r. o godzinie 13.30 w Bibliotece Głównej UMK odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Harry'emu hrabiemu Kesslerowi.Organizatorami wydarzenia była Ambasada RFN w Polsce, Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu i Biblioteka Uniwersytecka. Z tej okazji gościliśmy również znanego już większości z nas Frieda Nielsena. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Fotorelacja dostępna jest na profilu TPN na Facebooku.
 
8 marca 2019 r. na Wydziale Sztuk Pięknych UMK odbył się wernisaż artysty z Getyngi Uli Schillera. W załączniku znajduje się zaproszenie na otwarcie wystawy i informacje na temat artysty.

Zarząd naszego Towarzystwa wziął udział w uroczystych obchodach 40-lecia Deutsch-Polnische Gesellschaft Göttingen, które odbyły się 2-4 lutego 2019 r. w Getyndze. W galerii zdjęć znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia.

22 lutego 2019 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie. Wybraliśmy nowe władze Towarzystwa, omówiliśmy plany dotyczące kolejnych inicjatyw w nadchodzących miesiącach, takich jak organizacja jubileuszu Towarzystwa czy spotkanie Towarzystw Polsko-Niemieckich w Warszawie z inspiracji Ambasady RFN w Warszawie i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

25 stycznia 2019 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie TPN, w trakcie którego przyjęliśmy nowych członków do naszego grona, podsumowaliśmy ostatni rok działalności oraz omówiliśmy bieżące sprawy i plany na kolejne miesiące.

AttachmentSize
Uli_Schiller-1.jpg223.27 KB
Einladung_Schiller.jpg807.84 KB
Zaproszenie_kessler_2019_2_spad.jpg605.92 KB